«Оселедець – на столі, лікар – в стороні»

Один з найулюбленіших рибних продуктів, незмінно присутніх на нашому столі, - оселедець. Навіть якщо в холодильнику порожньо, картопелька з оселедцем завжди виручать господиню.

  • Оселедець - справжній дар океана. І недарма: білка в рибі стільки, що 250 грамів оселедця покривають денну потребу людини. Вуглеводів ж, навпаки, в оселедці практично немає.Крім цього, оселедець насичений Омега-3 - це поліненасичені жирні кислоти, які «борються» із занадто високими показаннями холестерину в крові  та знижують ймовірність розвитку атеросклерозу кровоносних судин, що робить оселедець просто незамінною складовою в раціоні людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи.
  • Користь оселедця заключається в його хімічному складі: йод, вітамін D, фосфор, вітаміни В1, В6, В12, А, Е, селен. Оселедець є «рекордсменом» серед усіх риб за вмістом вітаміну D (в 100 грамах оселедця міститься три денних норми вітаміну), який просто необхідний для росту кісток та правильного функціонування нирок. Цей вітамін вкрай важливий для дітей, особливо взимку, коли організм страждає від нестачі прямих сонячних променів.
  • Крім усього іншого, ця риба позитивно впливає на роботу мозку, а також покращує зір. Справа в тому, що оселедець легко засвоюється людським організмом і є для нього ідеальним джерелом білка. Наявність в оселедці антиоксидантів ставить його в один ряд косметологічними засобами, головна роль яких полягає в збереженні краси та молодості.
Цікавий факт
Щороку 2 жовтня в Фінляндії відзначається день оселедця. У Гельсінкі проводиться величезна виставка-ярмарок, куди з'їжджаються пошановувачі цього корисного делікатесу з усього світу, щоб поласувати різноманітними смаколиками з улюбленного продукта.
Оселедець залишив свій слід у історії. Під час Столітньої війни французькі війська неподалік від Орлеана напали на англійський обоз, що перевозив оселедець. Англійці, сховавшись за бочками з оселедцем, спочатку розстріляли французьких лицарів з луків, а потім кинулися в контратаку, звернувши супротивника у втечу. Потім солдати не раз повторювали: «Що б ми робили, якби не оселедець ?!».

І пам'ятайте, складно знайти рибу, яка може перевершити за своїми корисними властивостями оселедець. Тож сміливо вживайте оселедець ТМ “Водный мир” у свій щоденний раціон та будьте здорові!